25 września 2021 roku odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Psychiatria na świecie 2021” organizowana przez NZOZ Centrum Terapii Dialog. Konferencja skierowana jest do lekarzy psychiatrów oraz lekarzy innych specjalności zainteresowanych zagadnieniami zdrowia psychicznego.  O czym będzie mowa podczas spotkania?

Zespół lekarzy psychiatrów z NZOZ Centrum Terapii Dialog wziął udział w największej na świecie konferencji psychiatrycznej American Psychological Association (APA) Annual Meeting 2021, która odbyła się w maju on-line. Z ponad 400 sesji naukowych, czyli blisko 500 godzin wykładów wybitnych specjalistów z dziedziny psychiatrii, wybraliśmy najciekawsze tematy i przedstawimy je polskim lekarzom.

Uczestnicy będą mogli posłuchać o najnowszych i najciekawszych zagadnieniach związanych z diagnostyką oraz terapią wybranych chorób i zaburzeń psychicznych. Na uczestników czeka aż 13 krótkich, bo 15-minutowych wystąpień, i po każdym wykładzie jest przewidziany czas na pytania.

W programie m.in. takie wykłady jak:

  • Nowości w leczeniu psychiatrycznym kobiet w okresie okołoporodowym.
  • Najnowsze podejście w kompleksowym leczeniu zaburzeń odżywiania.
  • Bulimia – 5 faktów, o których zbyt często zapominamy.
  • Próby leczenia przyczynowego choroby Alzheimera.
  • Najnowsze podejście w kompleksowym leczeniu zaburzeń odżywiania
  • Co nowego w terapii autyzmu?
  • Co warto wiedzieć o diagnostyce ADHD u osób dorosłych w 2021 roku?

Wśród prelegentów są wybitni specjaliści z NZOZ Centrum Terapii Dialog, m.in.  prof. dr hab. n. med. Tadeusz Parnowski, prof. dr hab. n. med. Tomasz Sobów, dr Magdalena Flaga-Łuczkiewicz, dr Michał Feldman, natomiast kierownikiem naukowym konferencji jest dr hab. n. med. Marek Jarema. 

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną Konferencja odbędzie się on-line, jednak wierzymy, że dzięki temu jeszcze więcej lekarzy będzie mogło wziąć w niej udział i dowiedzieć się, czym żyje psychiatria na świecie w 2021 roku.

Patronem medialnym konferencji jest Kwartalnik “Psychiatra” oraz Konsylium24.pl. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji i do udziału w tym wydarzeniu: https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/psychiatria2021